Megbízható webáruház vagy sem?
Mai cikkünkben arról ejtenék pár szót, hogy miből tudod a leggyorsabban leszűrni, hogy egy webáruház megbízható-e vagy sem.Saját tapasztalataim alapján néhány alapvető információ értékelése után, azonnal le lehet szűrni a helyes következtetéseket:
- Mennyire igényes a weboldal. Amennyiben egy shop főoldala nem esztétikus, szemmel láthatóan elavult az sok mindent elárul.
- Mennyire sok a termék? A kevés termék nem kell, hogy feltétlen megbízhatatlanságot sugalljon, de azt azonnal látjuk, hogy ez-e a cég fő profilja, vagy a webshop csak egy mellék tevékenység.
- Üzemeltető adatai, elérhetőségei, stb. Nos, ha ilyet nem találtok az oldalon, vagy csak nagyon eldugva, akkor akár be is zárhatjátok.
- Alexa a te barátod(nőd) is lehet. Nézd meg, hogy az adott oldal hányadik az országos rangsorban. Ha előkelő helyen van (1-5000), akkor sok a látogató, tehát ez mindenképpen egy jó pont.
- Facebook oldal: ha egy oldalnak nagy a követőtábora, sok a poszt, de sehol egy reklamáció és annak kezelése, az sokat elárul. Mire is gondolok? Nézzünk pár példát:
Egy dologban szinte már senki nem bízik, ezek a megbízhatósági tanúsítványok, ezek hasonlóak mint régen az ISO volt. Jó pénzért megvehetőek, de ha pofátlan a cég, akkor akár megvétel nélkül is simán kiteszi a tanúsítványokat.Egy aranyszabály van, amit érdemes betartani. Csak abban az esetben utalj előre, vagy fizess kártyával, ha teljes mértékben megbízol az adott Shop-ban. Ezért kérlek téged is, csak akkor fizess nálunk előre, ha teljes mértékben megbízol bennünk!
Ha így teszel, akkor nagyon köszönjük a bizalmadat, és ígérem, nem hagyunk cserben!